Sedye Asansörü

Sedye Asansörü

Sedye asansörleri hastanelerde sedye üzerine yatırılan hastaların taşınması için tasarlanmıştır. Sedye asansörlerinden asıl amaç konfordur.  Sedye asansörleri diğer asansörlerin sarsılması kadar bir sarsıntıya sahip olmamalıdır. En ufak bir sarsıntı bile sedye üstünde yatan bir hasta için bir tehdit unsuru olacaktır. Akdamar asansör olarak sedye asansörleriniz şık, konforlu ve kullanışlı bir yapıda tasarımlar mümkündür. Sedye asansörleri diğer asansörlerin sarsılması kadar bir sarsıntıya sahip olmamalıdır. En ufak bir sarsıntı bile sedye üstünde yatan bir hasta için bir tehdit unsuru olacaktır. Bunun yanında anti bakteriyel bir ortama ihtiyaç vardır. Sedye asansörleri paslanmaz çelik kaplamalarına sahiptir. Hastaların hiçbir şekilde rahatsız olmamaları için tasarlanmıştır. Asansör kabininin içinde ki her ayrıntı çok önemli olmaktadır.Sedyede yatan herhangi bir hastanın rahat bir şekilde taşınması tutunma kolları, aydınlatma sistemleri ve diğer otomatik sistemlerle birlikte estetik bir yapıda olması çok önemlidir.

Sedye asansörleri hareket ederken diğer asansör tiplerinden biraz daha hızlı bir hareket gerçekleştirirler. Bunun nedeni hastane ortamından hasta için zamanın çok önemli olmasından kaynaklıdır. Hızlı bir hareketin yanında sanki asansör hiç hareket etmiyormuş gibi hissedilmeyen estetik bir yapının olması da çok önemlidir. Kabin içi boyutları opsiyonel olarak belirlenmiştir. Bunun yanında taşıma kapasitesi olarak da 1600, 2000 ve 2500 kg gibi taşıma kapasitelerine sahip olabilir.

Sedye asansörlerin bakım ve onarım süreci özenli ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Küçük bir ayrıntının bile göz ardı edilmesi büyük olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bunun için asansör ekipmanına sahip her öğe düzgün bir şekilde elden geçirilmelidir. Hastayı hiçbir olumsuzluk rahatsız etmemelidir. Bunun için de asansörün üzerine inşa edildiği sistem iyi kontrol edilmelidir. Örneğin herhangi bir gıcırdama sesinin olmaması için düzenli bir şekilde yağlama yapılmalıdır.

Asansör kabini sedyeye rahat uyumluluk sağlamalıdır. Hastanın refakatçisi ve onun yanında ki bir veya iki kişinin rahatça asansör kabinine girip konforlu bir şekilde asansörde hareket etmelidir. Örneğin; sedyenin bile kabine zor girebildiği bir asansör her ne kadar estetik bir yapıya sahip olsa bile en önemli ayrıntı göz ardı edildiği için tercih dışında kalacaktır. Akdamar asansör ile her ayrıntı büyük bir emek ve çaba ile dikkatli bir şekilde takip edilmektedir.

Sedye asansörlerinde kontrol paneli kullanışlı bir yapıya sahip olmalıdır. Bu aşamada her şey çok önemlidir. Asansör hızlı bir yapıya sahip olup butona basıldığında hareket işlemleri dinamik bir yapıyla çalışmalıdır. Asansöre binilip 6. Kata gidilmek istendiğinde butona basıldığında hemen kapı kapanıp hareket işleminin başlaması gerekmektedir. Yukarıda da değinildiği gibi hastane de zaman çok önemlidir. Küçük nedenler büyük sonuçlar doğurabilir. Akdamar asansör ile bu süreç verimli bir şekilde işlemektedir.
Sedye asansörleri elektrik kesintilerine karşı tedbirli bir yapıya sahip olmalıdır. Olası bir elektrik kesintisinde hemen ek bir sistem devreye girip hareket işlemini devam ettirmesi gerekmektedir. Elektrik kesintilerinde asansör kabini içerisinde ışık kesilmeleri için de önlemler almak gerekmektedir. Bunun için de önceden tedbir alınarak bir plan ve program oluşturulmalıdır.
Sedye asansörleri için insan asansörlerinde kullanılan yapılar da olduğu gibi trafik kontrolleri yapmak mümkündür. Örneğin insan asansörlerinde herhangi bir işyeri üzerinden bir örnek verelim: Bilgisayar destekli sistemler sayesinde günün her saatinde kullanımı fazla olan asansörlere daha fazla önem gösterilmektedir ki o asansörlerden daha fazla verim alınabilsin. Bu kontrol 6’lı gruplar halinde gruplandırılıp kumanda edilebilir. Hastanede de sedye asansörleri için bu yapının varlığı çok önemli olmaktadır. Firmamız Akdamar asansör olarak sunduğumuz hizmetler yukarıda ki tüm imkânları kapsamaktadır.

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box