Asansör Kapıları

Asansör Kapıları

Firmamız Akdamar asansör olarak istediğiniz özelliklerde ve estetiklikte asansör kapılarına sahip olabilirsiniz. Asansör kapıları katlamalı, sağa veya sola açılan, çift tarafa açılan kapılar gibi sistemlerde kapılarımız mevcuttur.

Yarı Otomatik Çift Kanatlı Kapılar:
Bu kapıların teknik özellikleri çelik menteşeleme sistemiyle tasarlanmakta olup bu menteşelerin çirkin bir görüntüde olmaması için gizlenmektedir. Bunun yanında asansör içinde taşınacak olan yüke paralel olarak dayanıklı bir yapıya sahiptirler. Asansör için estetik bir yapıya sahip olmasını sağlayan bu tip kapılar şık ve estetik bir görüntü kazanımı sağlamaktadır. Özenli bir menteşeleme sistemi ile rahatça açılıp kapanabilen bu kapılar asansörünüzün kullanışlı bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır. Güçlendirilmiş kanat seçenekleri ile daha estetik ve daha sağlam bir asansör kapısına sahip olunacaktır. Kilitleme sistemleri de farklı tip ve seçeneklerde oluşturulmaktadır. Kapı paslanmaz bir özelliğe sahip olacaktır. Kapının üzerinde bir kaplama malzemesi sayesinde hiçbir şekilde paslanma olmayacaktır. Bu kapı sistemleri kolay ve pratik bir şekilde montaj edilebilir.

arı Otomatik Tek Kanatlı Kapılar:
Çift kanatlı kapı sistemlerin de olduğu gibi yüksek düzeyde dayanıklılık söz konusudur. Özel menteşeleme sistemleri ile rahatça açılıp kapanma olacaktır. Bunun yanında kanatlar desteklenecektir ve bu da daha sağlam bir yapı olduğunun göstergesidir. İstediğiniz tipte kilitleme sistemlerinden birini seçme imkanı sunulmaktadır. Kapı üzerine kaplanan bir paslanmaz malzeme ile asansör kapısının paslanması engellenecektir. Bunun yanında kolay ve pratik bir montaj süreci olacaktır.

Otomatik Teleskopik Kat Kapıları:
Bu tip kapılar optimal bir kabin uyumu sağlanmaktadır. Kuyuya entegre edilen asansör kabinleri ile iyi bir uyum sağlamaktadır. Desteklenen bir mekanizma ile sessiz ve konforlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu kapılar minimum düzeyde bakımla uzun süreler kullanılabilinir. Yüksek bir sağlamlık kalitesine sahip olmasının yanında kolayca monte edilebilirler.

Kramer Kapılar:
Yine teleskopik kapılarda olduğu gibi kuyu ve kabin uyumluluğu yüksek derecelerdedir. Yeni nesil paneller ile özel menteşeleme sistemleri ile yapılır. Bu kapı ile sıkışma engelleyici bir sistem bulunmaktadır. Asansör kapısı bu sistem ile kapı sıkışmaları engelleyecektir. Kapıda kart okuma sistemleriyle elektronik tasarımlar kolayca yapılabilir. Elektrik kesintisi anında acil durum özelliğine sahiptir.

Görüldüğü gibi asansörde kapı seçimleri önemli olmaktadır. Asansörün verimli bir şekilde çalışması kadar kapının da verimli bir şekilde çalışması çok önemlidir. Kapıların birbirinden farklı olarak değişik özelliklere sahiptirler. Hız ve performans için de kapı seçimi çok önemlidir. Kapı seçiminde görsellikte ön planda olmalıdır. Asansör şık ve konforlu bir şekilde olduğunda kapı sisteminin yetersiz kalması durumunda tüm yapı anlamını yitirecektir. Kaliteli bir kabinin kaliteli bir kapısı olmalıdır.
Günümüzde tasarlanan onlarca tasarım bulunmaktadır. Bunlar tam otomatik veya yarı otomatik olarak değişim göstermektedirler. Yandan tek sürgülü kapı ve çift tarafa doğru açılan kapı sistemleri sahip olan kapılar genelde tercih edilen kapı tipleridir. Bunun yanında asansör dünyasının ilk kapı sistemlerinden olan normal kapılardır. Bu kapı sistemleri genelde özel konutlarda kullanılmaktadır. Her kata ait bir kapı entegre edilmiştir. Bu sayede istenilen kata gelindiğinde kapı itilerek o kata çıkmak mümkündür. Her kata entegre edilmiş kapı sistemleri ile bir buton yardımıyla çağrılan asansör kabini kapının arkasına gelecektir. Kapı açılarak asansör kabinine binilip hareket edilebilir. Bu yapı büyük alışveriş merkezlerinde kullanılmaz. Daha çok otomatik sistemler tercih edilir.
Akdamar asansör olarak istediğiniz tipte kapı seçeneklerimizle hizmetinizdeyiz…

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box