Asansör Kabini

Asansör Kabini

Asansör kabini kullanılacak asansör tipine göre farklı teknik ve tasarım özelliklerine sahiptir. İnsan asansörü kabinleri, yük asansörü kabinleri, yemek asansörü kabinleri, araç asansörü kabinleri, sedye asansörü kabinleri ve panoramik asansör kabinleri birçok farklı malzeme çeşidi ile tasarlanır ve üretilirler. Akdamar asansör ile şık ve kullanışlı bir asansör kabin tasarımına sahip olabilirsiniz. Asansör kabin tasarımları şık ve kaliteli olması asansör performansı kadar önemli olmaktadır. Kabin tasarımı amaca uygun olmalıdır. Gerekli boyutlara sahip olup, şık ve kaliteli bir yapıya sahip olmalıdır. İşin amacına göre kabin genişliği iyi tespit edilip araştırmalar bu süreçte iyi bir şekilde yapılıp ona uygun bir entegrasyon yapılmalıdır. Firma olarak hiçbir ayrıntı göz ardı edilmeden itina ile çalışmalar sürdürülmektedir. Kabin için yeterli kuyu genişliğinin iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Asansör kabini için yeterli genişlikte ve yükseklikte bir kuyuya ihtiyaç duyulacaktır. Bu, yapının düzgün bir şekilde işlemesi için çok önemlidir. Kuyu genişliği iyi bir şekilde ayarlanmadığı takdirde asansör kabini entegrasyon sürecinde ortaya olumsuzluklar çıkacaktır. Bunun için de profesyonel ve tecrübeli bir ekibe ihtiyaç duyulacaktır.

Akdamar asansör profesyonel ve tecrübeli ekibiyle planlı bir şekilde çalışarak özenli bir araştırmanın sonucuyla matematiksel bir doğrulukla hareket etmektedir. Hiçbir ayrıntı atlanmadan gerekli hesaplamalar yapılmaktadır. Asansör kabin montajında en ufak bir sorun bile asansör çalışırken sorunlara neden olabilir. Buda estetik olan yapının bozulması demektir. Kullanılan ekipmanlara ne kadar iyi olursa olsun yanlış bir hesaplama büyük negatif sonuçlara neden olabilmektedir. Tüm sistem iyi bir şekilde işlerken küçük bir sorunun da büyük sonuçlar doğurmasına imkân vermek akılcı ve mantıksal olmayacaktır.
Asansör kabin tasarımları aydınlatma sistemleri ile ve bunun yanında kabin içi ayna entegreleri de yapılmaktadır. Aydınlatma sistemler şık bir şekilde tasarlanarak insanların gözlerini rahatsız etmeyecek bir şekilde tasarlanmıştır. Asansör kabininin için yerleştirilmiş kumanda panelleri ile kolayca ve kullanışlı bir şekilde hareket etme mümkündür.

Asansör kabin tasarımlarında kabinler amaca uygun olmalıdır. Örneğin bir sedye asansör tasarımı için sessiz ve anti bakteriyel bir kabin tasarımı gerekmektedir. Asansör hareketi sırasında hiçbir şekilde sarsılma olmamalıdır. Bunun yanında hızlı ve sessiz bir yapıya ihtiyaç duyulacaktır. Sedye asansörlerinde kabin boyutlarının geniş olması gerekmektedir. Sedyenin boydan rahatça girip köşelerde birkaç kişini girebileceği bir boyuta sahip olması gerekmektedir. Örneğin bir yemek servis asansöründe boyutlar ve raf tasarımı ona uygun bir estetikle ayarlanmalıdır.

Yine aynı sedye asansöründe olduğu gibi yemeklerin dökülmemesi için sarsılma olmaması gerekmektedir. Yemek servis asansörlerinde hijyen önemli olduğu için asansör kabini anti bakteriyel ve paslanmaz bir yapıda olması gerekmektedir.

Kabin ile asansör platformunun çalışması birbiriyle uyumlu olması gerekmektedir. Yani kabin ile platform en optimal düzeyde verimli çalışması için gerekli bakım ve onarım çalışmalarının itina ile yapılması gerekmektedir. Hukuki olarak da bir zorunluluk olan asansör bakımları çok önemlidir. Firmamızın profesyonel ekibiyle bu çalışmalar itina ile yapılmaktadır.
Kabin seçimi görselliği ifade etmektedir. Örneğin bir alışveriş merkezi için tasarlanan bir panoramik asansörün kabininin yetersiz özelliklere sahip olması tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Görselliğin, zarafetin bir parçası olan kabin seçimleri asansör için en önemli unsurlardan biridir.

Asansör kabinleri güvenli bir şekilde hareket edilmek için platforma iyi bir şekilde entegre edildikten sonra kolayca temizlenmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Kabinler paslanmaz bir malzemeyle kaplandığından kolay bir temiz süreci sağlanacaktır.
Taşıma kapasitesi olarak 5 – 25 kişiye kadar tasarlanan kabinler mevcuttur. Firmamız Akdamar Asansör olarak bir asansöre ait her türlü ekipmanın uyum içerisinde çalışmasına dikkat ederek şık, konforlu ve kullanışlı tasarımlar yaparak sizlere en iyi hizmeti vermekten onur duyarız.

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box