Engelli Asansörü

Engelli Asansörü

Engellilerin kolayca yüksek noktalara ulaşılması hedeflenmiştir. Bu sayede engelli kişilerin merdiven çıkmaları kolaylaştırılmıştır. Bu yapılar ev, kamu kurumları veya özel sektör kuruluşlarında kullanılabilmektedir. Bu asansör tipleri özel bir hassasiyetle konforlu ve güvenli olacak bir şekilde tasarlanmalıdır. Olası bir asansör kazası hiç hoş olmayacak bir durumdur. Akdamar asansör olarak bu hassasiyet önemle uygulanmaktadır. Günümüzde yapılan engelli asansör tasarımları, engelli platformlar gibi yapılar veya merdivene entegre edilen raylarla taşıma gibi sistemler gelişim göstermektedir. Bunun yanında estetik ve konforlu tasarımlarda artış göstermektedir. Engelli bir kişinin en optimal düzeyde rahatça taşınması firma olarak hedeflenmektedir. Bunun içinde gerekli çalışma, önem ve hassasiyet firma olarak dikkatli bir şekilde gösterilmektedir.
Engelli asansörler sayesinde engelli kişilerin merdiven çıkamamaları gibi kısıtlamalar ortadan kalkmaktadır.

Entegre edilen sistemlerle rahatça bir taşıma söz konusu olacaktır. Ama bazen yapılan çalışmalarda maalesef engelli kişilerin tam anlamıyla rahat ve konforlu bir yapı sunulamaması bu alanda yapılan çalışmaların gelişim göstermesi gerektiğini amaçlıyor. Akdamar asansör olarak rahat, konforlu ve şık bir tasarımın teminini garantilemekteyiz. Engelli asansörüne, yük asansörü veya bunun gibi yapıya sahip asansörlerden daha fazla önem göstermek gerekmektedir. Sonuçta taşınan hiçbir şekilde zarar görmemesi gerekmektedir. Eğer bu imkân sağlanıyorsa tam anlamıyla verimli bir şekilde sağlanmalıdır ve bu konuda güven çok önemlidir.
Engelli asansör tasarımlarında hiçbir şekilde sarsıntı olmaması gerekmektedir. Bunun içinde yeterli özen gösterilmelidir. Hareket sırasında en ufak bir sarsıntı engelli kişiye zarar verebilir. Bunun için de gerekli bakım ve onarım çalışmaları firmamız tarafından özenle yapılmaktadır. Parça kontrolü , olası problemlerin önceden tespiti gibi işlemler firmamız tarafından itina ile uygulanmaktadır. Bu sayede müşterilerimizin daha fazla fayda düzeyi sağlamalarını hedeflediğimiz noktalar arasındadır. Günümüzde bu asansörlerin kullanımı gittikçe artmaktadır. Konforlu ve kullanışlı tasarımlarla engelli kişiler tarafından yüksek derecede ilgi odağı olmaktadırlar. Ülkemizde de her gün bu alanda yapılan çalışmalarla daha üst bir seviyeye ulaşmak için çalışmalar yapılmaktadır.

Akdamar asansör olarak bu çalışmaların tamamı itina ile yapılmaktadır.
Firma olarak bu asansör için hassasiyetimiz en üst düzeydedir. Bunun için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Engelli asansör entegrasyonunda evinizde belirlediğiniz bir nokta için tasarlayacağımız bir yapı ile evinizin her noktasına kolayca ulaşabilmek mümkün hale gelecektir. Engelli kişiler bu sayede daha rahat bir yaşam koşuluna sahip olacaktır.
Engelli asansör tasarımları kişinin engel düzeyine göre değişim göstermektedir. Engelli olduğu bölgeye uygun asansör tasarımları mevcuttur. Tekerlekli sandalye kullanan engellilerden bazıları kol gücünü kullanarak hareketlerini sağlar, bazıları ise kol gücünü kullanamadığı için otomatik tekerlekli sandalyelerden yardım alırlar. Tasarlanan asansörler de bunlar göz önüne alınarak yapılmaktadır.
Kısmı bedensel engellilerde ise ayakta duramadı için kol değneklerinden yardım alacaktır. Kısmi engelli bir kişinin sadece bacakları değil vücudunun diğer bir noktasında da bir engeli olabilir. Bunun için asansörlerde engellilerin ayakta durabilmesi için tutunabilecekleri yerlere ihtiyaçları olacaktır. Eğer ayakta duramazsa oturması için bir koltuğa ihtiyacı olacaktır. Normal bir asansörde bunlar olmayacağından dolayı engelli asansör tasarımlarının bunlara uygun olması gerekmektedir.
Bunların dışında engelli kişilerin taşınması için merdivenlere bütünleşmiş edilen bir ray sistemi de yapılmaktadır. Merdivene bir ray kurulup engelli kişinin de merdiven girişinde oturmasını sağlayan bir koltuk entegre edilmektedir. Kişi bu koltuğa oturduktan sonra kumanda panelinde yönlendirme yaparak konforlu bir şekilde merdivenin sonuna kadar ray sistemi yardımıyla çıkacaktır.
Ahtamar Asansör olarak size hizmet etmekten onur duyarız.

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box