Panoramik Asansör

Panoramik Asansör

Modern mimari tasarımlara mükemmel uyum sağlayan panoramik asansörler, teknik yeterliliğin yanısıra estetik görünümleri ile tercih sebebi olmaktadırlar. Alışveriş merkezleri, plazalar, kamu binaları, restoranlar, oteller ve eğlence merkezleri panoramik asansörlerin en çok tercih edildiği yapılardır. Şık ve konforlu tasarımlarla Akdamar asansör olarak size hizmet vermekten onur duyarız. Panoramik asansörlerde görselliğe önem verildiği kadar güvenliğe önem verilmesi gerekmektedir. Bu asansör tipleri cam kaplama oldukları için gerekli düzeyde güvenlik önlemler alınması gerekmektedir. Cam opsiyonel olarak kavis alarak içeride hareket eden kişini dışarıyı görmesi sağlanmaktadır. Bunun için de camın kalın bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Asansörde olası bir sarsılma durumunda camın dış etkenlerden etkilenmeyecek kadar sağlam bir yapıda olması gerekmektedir.

Binanın planına göre uygun tasarımlar rahatça yapılabilmektedir. Panoramik asansör tipleri tahrik olarak hidrolik olarak veya elektrikli bir şekilde yapılmaktadır. Taşıma kapasitesi olarak 20 kişiye kadar yükseltilebilir. Bu tip asansörlerde dikkat çeken bir diğer nokta hızlı bir yapıya sahip olmalarıdır. Frekans kontrolleri ile yüksek hız ve kontrol sürecinin verimli bir şekilde işlemci için üniteler bulunmaktadır. Bu üniteler sayesinde 2.5m/sn gibi yüksek hızlara çıkan asansörler frekanslar ile kontrol edilmektedir. Bu üniteler bu sistemde büyük rol oynarlar. Bu kadar hızlı yapıların verimli bir şekilde kontrol edilmeleri çok önemli olacaktır. Konfor ve hızının yanında enerji tasarrufu da sağlanmaktadır. Panoramik asansörler ile % 45 ‘ e varan enerji tasarrufu sağlamak mümkün hale gelmiştir.

Alışveriş merkezleri için görsellik çok önemli olmaktadır. Panoramik asansörler de bu görselliği sağlamak için atılan adımlardan bir tanesi olmaktadır. Panoramik asansörler ile asansör kabini içerisinde ki kişinin saydam bir yapı sayesinde hareket etmesi bu sürece estetik bir ruh kazandırmaktadır. Bununla beraber konfor ve hız kalitesi de bu süreci tamamlayan diğer öğelerdir. Günümüzde hemen hemen her alışveriş merkezinde bu tip yapılar kullanılmaktadır. Bu görsellik sağlanırken tamamıyla cam tasarımına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Cam estetiği, ışıltısı gibi öğeler özenli bir çalışmayla oluşturulmalıdır. Akdamar asansör olarak hiçbir ayrıntı göz ardı edilmeden şık bir tasarımla hizmetinizdeyiz.

Panoramik asansörler alan bakımından da tasarruf sağlarlar. Günümüz mimarisinde ki binalara kolayca uygulanabilir.

Binanın iç bölümünde bir platforma entegre edilebilir. Alışveriş merkezleri gibi binalar da her alan çok değerli olmaktadır. O yüzden asansör tasarımı için de en optimal bölgeyi bulmak gerekmektedir. Panoramik asansör tiplerine bir örnek verecek olursak; alışveriş merkezine ait ortada geniş bir boşluk olmaktadır. O boşluğa duvarın içine bir platform içine asansör düzeneği kurulur. Elektrikli tipler için gerekli düzenlemeler veya hidrolik sistemler için gerekli düzenlemeler yapılır. Bu düzenek kurulduktan sonra panoramik asansör kabini yerleştirilir. Aşağı veya yukarı hareket sürecinde istenilen kata gelindiğinde asansörün diğer tarafından istenilen katta inilebilir. Yani asansör kabini alışveriş merkezine ait boşlukta bağımsız olarak hareket edecektir. Ulaşılmak istenen kata gelindiğinde kapı direk olarak boşluğa değil mağazaların bulunduğu bölüme açılacaktır. Bu sadece panoramik asansör tipine ait bir tasarımdır yani bunun dışında da farklı bir düzenek entegresi mümkündür. Bu binanın mimarisine veya sizin isteğinize göre değişkenlik göstermektedir. İstenilen tasarımlarda istenilen tipte, gerekli şık, konfor ve hız verimli bir işleyişle sizlerin hizmetine sunulacaktır. İşletmeniz için en iyi seçimlerden biri panoramik asansörler olacaktır.

Günümüzde görselliğin büyük bir anlam ifade ettiğini düşünürsek akılcı ve mantıksal bir seçim olarak değerlendirilebilir. Bunun yanında düşük enerji kullanımıyla da firmanız için maliyetlerin düşmesini sağlayacaksınız. Akdamar asansör ile vaat edilen her şey itina ile hizmetinize sunulacaktır.

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box