Makine Dairesiz Asansör

Makine-Dairesiz Asansör

Makina Dairesiz Asansörler, yüksek ve düşük katlı konut ve ticari binalarda kullanılabilen asansör sistemleridir. Genellikle binada asansör makine dairesinin bulunmadığı ya da uygun olmadığı durumlarda tercih edilir. Normal asansörlere göre daha yüksek enerji tasarrufu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Firmamız Akdamar Asansör olarak bu sistem şık, estetik ve kullanışlı bir yapıyla sunulmaktadır. Makine dairesiz asansör sisteminde diğer asansör tiplerine göre daha fazla enerji tasarrufu yapmak mümkündür. Bu sayede daha az güç gerektiren motorlar kullanılabilmektedir. Makine dairesiz asansör tiplerinde dişli kutusu olmadığında sürtünme vermiş olduğu zararlar en aza indirgenmiştir. Bununla beraber bakım ve onarım çalışmaları daha da kolaylaşmıştır. Bu asansör tipinde sistemde yağ kullanılmadığından çevre kirliliği veya diğer dış etkenlerin getirmiş olduğu olumsuzluklara rastlanmayacaktır. Akdamar asansör olarak bu sistemin inşa süreci özenli bir şekilde yapıldıktan sonra da karşılaşılan sorunların çözümü için de sürekli müşteri hizmetine devam edilmektedir.

Makine dairesiz asansörde asansör boşluğu yani kuyu bölümü uygulanacak yük ve kuvvete karşı dayanıklı olması çok önemli olmaktadır. Zayıf yapılar asansörün inşa sürecini zorlayacaktır. Makine dairesiz asansör inşa edilirken örneğin; bir binanın dışına inşa edilen bir asansör çevresel etkenlere karşı dayanıklı olmalıdır.

Çevreden gelen herhangi bir olumsuz etken asansörün işleyişi için zararlı olabilir. Bunun için de çevresel etkenlerden korunmak için önceden tedbirler alınması gerekmektedir. Asansör boşluğunda çalışma alanları bulunmaktadır. Bu çalışma alanlarının arasında ki mesafe belli bir standart’a bağlı olması gerekmektedir. Bir çalışma alanıyla diğer bir çalışma alanının mesafesi 1.80 metre olması standartlara uygun olduğu söylenebilir.

Asansör inşa sürecinde çalışma alanının rahat olması çok önemlidir. Firma olarak buna çok dikkat etmekle beraber profesyonel ekipmanımızla da verimli bir inşa sürecini garanti ediyoruz. Çalışma alanı ne kadar rahat ve güvenli olursa ortaya çıkacak işte o kadar verimli olacaktır. Bununla beraber asansöre ait ekipmanların bakım ve onarımı için gerekli alanların uygun bir şekilde boyutlandırılması gerekmektedir. Bu sayede bakım ve onarım çalışmaları rahat bir şekilde yapılacaktır. Kumanda panoları ve tablolar için yeterli boyutlarda alan bırakılması gerekmektedir.

Firma olarak iş verimliliği en dikkat ettiğimiz noktalardan biridir.

Makine dairesiz asansörün sağladığı avantajlardan biri ise bina hacminden tasarruf edilebilmek mümkün hale gelmiştir. Bunun yanında her tipte binaya kolayca inşa edilebilirler. Bunu yaparken iyi bir derecede tasarruf yaparken performanslı bir yapıya sahiptirler. Yeterli güç sağlandıktan sonra estetik, sessiz ve konforlu bir harekete sahiptir. Bu kadar avantajı sahip olan bir sistemin yüksek bir güce ihtiyaç duyması beklenirken düşük enerji kullanımıyla dikkat çeken yapılardandır. Bu kadar az güçle hızlı bir hareket sistemine sahip olması da bu asansörü ilgi çekici yapan bir başka avantajdır.
Makine dairesiz asansör tipinde dişli olmadığından rahat ve konforlu bir performans sağlanırken hareket süreci de çok sessiz işlemektedir. 2000 kg ‘da 1.6 m/sn gibi bir performans göstermektedir. Gerek duyulan zamanlarda tahrik sistemleriyle de uyumludur. Asansör kabini kat arasında kaldığı zaman kumanda panosu yardımıyla en yakın kata kadar hareket edip kapılarını açmaktadır. Bu sayede büyük bir sorunda çözülecektir. Akdamar asansör ile bu sistem güvenli bir şekilde inşa edilecektir.

Makine dairesiz asansör tipleri asansör alanının yetersiz olduğu binalar için iyi bir fırsat sunmaktadır. Büyük işletmeler, alışveriş merkezleri, eğitim ve kültür merkezleri gibi binalarda asansörlere ayrılan alanın daha kısıtlı olması nedeniyle bunun gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Bir diğer tercih edilmesinin nedeni ise düşük bir enerji ihtiyacı gösterdiği için maliyetleri indirgemesi olmaktadır.

AKDAMAR ASANSÖR BURSA

Kültür mah. Melisa sk. No:4 Nilüfer/Bursa

Tel:  0 224 453 42 77     Gsm 0 532 674 92 26


S5 Box